רשלנות רפואית עיניים

תחום רפואת העיניים כולל שורה רחבה של הליכים וניתוחים כירורגיים הקשורים לטיפול בבעיות עיניים. הניתוחים נעים בין טיפולים פשוטים באופן יחסי לבין ניתוחים מורכבים וארוכים אשר דורשים התערבות מסיבית. על טיפול וניתוח שונים במהותם זה מזה, בהתנהלותם ובהשלכות אותן הם מייצרים כמו גם מבחינת הסיכונים העלולים לנבוע כתוצאה מכשל במרים של אי הצלחה.

לביצוע בדיקות מקדימות ישנה חשיבות עליונה ורבת משקל לשם הצלחת הניתוח וההליך הרפואי וכן במניעת סיבוכים ובעיות, בשל כך מוטלת על הגורם המטפל חובה לבצע שורה של בדיקות באזור העין טרם ביצוע הטיפול וזאת על מנת להבטיח את בטיחות ההליך. המטרה הראשונה והעקרונית של הגורם המטפל היא לבחון את הנסיבות הרפואיות הספציפיות של המטופל ולברר כיצד יש לבצע את ההליך הניתוחי באופן מיטבי נכון. 

רשלנות רפואית עיניים מתייחסת לאותם המקרים בהם לאחר מעשה אירע למטופל נזק כלשהו אשר דורש בחינה לגבי הדיאגנוזה הרפואית על פיה פעל הרופא המטפל ולוודא האם הייתה ראויה או לקויה וכן האם היא עומדת בסטנדרטים הרפואיים המקובלים בתחום. בחינת מקרה בתחום של רשלנות רפואית עיניים דורש המצאת חוות דעת רפואית המעידה על הפרקטיקה הרפואית המקובלת לביצוע אותו הליך וזאת לשם הוכחת המחדל הרשלני.

בתי המשפט הוכחו בשורה ארוכה של פסקי דין כי חובת הגילוי וההסכמה מדעת של המטפל כלפי המטופל הינה בעלת המשקל הרב ביותר בעת בחינת מקרים של רשלנות רפואית עיניים וזאת משום שניתן ליישמה באופן ממשי. טיפול במקרי רשלנות רפואית עיניים כולל מצבים מורכבים וסבוכים הדורשים ידע משפטי ורפואי רחבים ולכן מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי ומנוסה בתחום. עוד" גלס מתמחה במקרי רשלנות רפואית עיניים הן מהפן הרפואי והן מהפן המשפטי תוך בחינה של נסיבות המקרה באופן מדוקדק והמתן המלצה על דרכי הפעולה המתאימות ביותר לשם מיצוי הזכויות בצורה המיטבית.

משרד עו"ד גלס מתמחה במכלול תיקי הרשלנות הרפואית ובתוך כך גם בתביעות רשלנות רפואית ילדים. תביעות אלה עוסקות בנסיבות מגוונות הכוללות אבחון מאוחר או לקוי של מחלות וגידולים והתרשלות בעת מעקב היריון ובמהלך הלידה. רשלנות רפואית ילדים כוללת מקרים של נזק אשר נגרם לילד עקב שימוש בתרופות, טיפול לקוי או מניעה של טיפול נדרש הכוללים אי הקפדה על חובת הזהירות אשר הביאה לתוצאה הבעייתית של פגיעה הכרוכה בכאבים ואף בנכות. טיפול בתביעות רשלנות רפואית ילדים הינו הליך ארוך ומורכב ברוב המקרים וזאת נוכח הנטייה של המוסדות הרפואיים להתנער מאחריות. לכן קיימת חשיבות רבה להתייעץ עם גורם מקצועי מנוסה בתחום בבעל הבנה בפן הרפואי והמשפטי.

משרד עו"ד גלס עומד לרשותכם לכל מקרה של רשלנות רפואית ולכל בקשה, שאלה ובקשה לייצוג, אנו נעמיד לרשותכם את מיטב היכולות המקצועיות, הניסיון הרב אשר רכשנו בתחום ואת מיטב הכלים המשפטיים על מנת להביא להשגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם.