רשלנות רפואית בהריון ולידה

בכל פרוצדורה רפואית שמתקיימת מצפה המטופל לקבל את הטיפול המקצועי, האיכותי והטוב ביותר. פעילות רפואית נאותה, מכבדת ומדויקת נדרשת במיוחד ברגעים הקשים של מחלה או של ניתוח, וכמובן ברגעים המרגשים של מעקב אחר ההיריון, לקראת לידה צפויה. לכן, קשה מאוד לקבל ולהתמודד עם מצבים של רשלנות רפואית בהריון ולידה. כאשר נתקלים במצב כזה, דומה כי הקרקע נשמטת מתחת לרגליים והקושי והכאב עשויים להיות קשים מנשוא. התמודדות עם רשלנות רפואית בלידה מחייבת פניה למומחים – משפטיים וגם רפואיים, מומחים ברמה הגבוהה ביותר. 

חיוני לבסס ראיות 
נדירים הם המקרים בהם ניתן לזהות רשלנות רפואית בהריון ולידה ללא כל קושי וללא בדיקה מעמיקה. יש להבין שרופא עשוי להיתקל בהרבה מאוד נתונים שהם תוצאות של בדיקות שונות, ולא תמיד המסקנות חד משמעיות. כל עו"ד רשלנות רפואית בלידה הנאמן לתפקידו יודע שעל מנת להראות שבאמת אירעה רשלנות, יש למצוא ראיות לכך שלאור הנתונים שהיו בידי הרופא או המערכת הרפואית, התקיימה פעולה שלא הייתה צריכה להתקיים. לעיתים, מה שצריך לעשות הוא דבר אחר – למצוא ראיות לכך שפעולה שהייתה צריכה להתקיים – לא התקיימה. 

גילוי נאות והסכמה מדעת 
לא רק סוגי פעולות שננקטו או שלא ננקטו יכולים להצביע על רשלנות רפואית בהריון ולידה. כחלק מזכויות החולה וכחלק מהזכויות של כל יולדת, ניתן למצוא את הזכות לגילוי נאות ולגילוי מלא של כל היבט חשוב המתקשר למצב הרפואי או לפרוצדורות אפשריות. רשלנות רפואית בלידה, אם כן, יכולה להתקשר גם לכך שנמנע מן החולה או מן היולדת מידע חשוב וחיוני.

מה עוד חשוב במקרה של רשלנות רפואית בהריון ולידה? חשוב להבין שעל היולדת לתת הסכמה מדעת אם ננקט צעד רפואי כגון ניתוח או התערבות כירורגית. אם עו"ד רשלנות רפואית בלידה סבור שלא ניתנה הסכמה שכזאת, ניתן בהחלט להתקדם לצעד הבא – ביסוס קיומה של רשלנות והגשת בקשה לסעדים השונים מבחינה משפטית. 

זקוקים לעזרה בהתמודדות מול המערכת הרפואית? גלס משרד עורך דין מתמחים בתביעות רשלנות רפואית בלידה ובנושאים מהותיים נוספים. אל תתפשרו – עו"ד רשלנות רפואית בלידה חייב להיות מקצוען ואמין כדי להצליח לסייע לכם.