עו"ד לענייני ירושה

במדינת ישראל קיים חוק הירושה. למה הכוונה בדיוק? כאשר אדם כלשהו הולך לעולמו, כל כספיו ורכושו יועברו ליורשים שלו, כאשר הוא הגדיר בצוואתו מיהם, וכמה כל אחד מהם יקבל. ישנם מקרים בהם המוריש הוריש את רכושו שווה בשווה ומקרים בהם הוריש לצד אחד יותר ולצד השני פחות. בכל מקרה בה מתעוררת איזושהי בעיה הקשורה לירושה וצוואות, יש לפנות בהקדם אל עו"ד לענייני ירושה.

מיהם היורשים החוקיים?
אם תפנו אל עו"ד לענייני ירושה, הוא ידע להגדיר לכם במדויק מיהם היורשים החוקיים. בראש ובראשונה מדובר בבני המשפחה של המנוח. במקרים בהם הוא לא הותיר אחריו כל צוואה, על פי חוק, העיזבון יועבר לקרובי המשפחה על פי קרבתם למנוח. והיה ולמנוח לא היו קרובי משפחה, עזבונו יועבר למדינה.

מה ההבדל בין ירושה לצוואה?
עו"ד לענייני ירושה ידע גם להסביר לכם מהו בדיוק ההבדל בין ירושה לצוואה. אם המנוח כתב צוואה, הרי שבאמצעותה הוא קובע באיזו צורה כל רכושו יחולק. אולם, כאמור לא מעט אנשים כלל לא טורחים לכתוב צוואה ולכאן בדיוק נכנס חוק הירושה על פיו עזבונו של המנוח יחולק ליורשים על פי חוק.

צו ירושה
כאשר המנוח לא הותיר אחריו צוואה, הדבר עלול ליצור מתחים וסכסוכים בין היורשים החוקיים ובין אלה שמגדירים עצמם כיורשים. כל עו"ד ירושות וצוואות מודע היטב לעובדה כי בהחלט עדיף להשאיר צוואה, אולם במקרים רבים, כל שנותר ליורשים הוא לבקש צו ירושה. יורשים על פי חוק רשאים לפנות לרשם לענייני ירושה ולהגיש בקשה לצו ירושה.
מכיוון שמדובר בנושא שהוא לא רק רגיש אלא גם מורכב, בהחלט מומלץ לשכור את שירותיהם של עורכי דין ירושה כל זאת על מנת שלא תמצאו עצמכם מנושלים או מנוצלים על ידי יורש חוקי או אחד המתיימר להיות כזה. עורכי דין לענייניי ירושה תפקידם הוא לייצג את האינטרסים שלכם בתור יורשים חוקיים.

התנגדות לצוואה
על פי חוק הירושה, כל מי שמתנגד לצוואה יוכל להגיש התנגדות באמצעות עו"ד לענייני ירושה. חשוב מאוד לציין, התנגדות לצוואה ניתן להגיש רק אם אין עדיין צו ירושה. עורכי דין צוואות וירושות עוסקים לא מעט בנושא זה, וזאת מכיוון שעל פי חוק כל אדם באשר הוא יכול להתנגד לצוואה גם אם אין לו כלל קשר לירושה. אולם, העניין אינו כה פשוט. קודם כל על בית המשפט יהיה לבדוק האם קיים קשר כלשהו בין אותו אדם לצוואה, מהי מהות הקשר, וכך יחליט בית המשפט האם ישנה הצדקה לכך שהבקשה הוגשה.
רק באמצעות סיועו של עו"ד לענייני ירושה הבקיא בדינים הרלוונטיים יוכל מגיש הבקשה להוכיח כי אכן ישנה סיבה להגשתה. התנגדות לצוואה הינה די נפוצה במיוחד במקרים בהם עולה החשד כי המנוח הושפע מגורם כלשהו בעת כתיבת הצוואה, במקרים בהם עולה החשד כי חתימת המנוח היא מזויפת ולא אמתית. נטל ההוכחה יוטל לא רק על המתנגד לצוואה אלא גם על מי שמבקש לקיים את הצוואה, בכדי לוודא שהיא אכן אמתית. בנוסף לכך, כל מי שירצה לבטל את הצוואה יהיה עליו לפנות אל עורכי דין ירושה לשם מתן ייצוג הולם בבית המשפט. עורכי דין לענייני ירושה בקיאים היטב בחוקים, בתקנות וגם בפסקי דין קודמים.
עו"ד מוביל בת אביב

גלס, משרד עורך דין, מעסיק עו"ד לענייני ירושה מהשורה הראשונה, אשר צברו ניסיון משפטי רב בתחום דיני משפחה, צוואות וירושות. עו"ד ירושות וצוואות אשר יפעל באופן דיסקרטי, מכיוון שדיני משפחה הם נושא רגיש ואישי. אנו מציעים ללקוחותינו את שירותיהם של עורכי דין לענייני ירושה המלווים את הלקוח לאורך כל הדרך, כאשר עורכי דין צוואות וירושות בכירים, הם אלה שמנהלים את התיק בבית המשפט. רוצים לקדם עניינים? צרו עמנו קשר עוד היום והגיעו לפגישת ייעוץ!