עורך דין הוצאת דיבה

לכל אדם זכות לשמור על כבודו ועל שמו הטוב, לכן המחוקק קבע למקרי הוצאת דיבה חוק איסור לשון הרע הקובע כי אדם העובר על האיסור בהוצאת דיבה חוק עשוי להיות מואשם בגין עוולה נזיקית, במקרים מסוימים הוא עשוי להיות מואשם גם בעבירה פלילית. עורך דין הוצאת דיבה מגן על שמו הטוב של התובע ומסייע לו בייעוץ משפטי ובייצוג מול הגורמים הרלוונטיים, בעיקר בפני בית המשפט בו מתקיים הדיון.

במשרד עורכי דין גלס מתמחים בין השאר בתיקי הוצאת דיבה ולשון הרע: לצוות עורכי הדין של המשרד ניסיון עשיר בתחום זה, ולזכות צוות זה נזקפים פסקי דין רבים בגין ניהול תיקי הוצאת דיבה ולשון הרע.

הוצאת דיבה חוק איסור לשון הרע
עורך דין הוצאת דיבה בודק את המקרה על מנת לבחון האם יש עילה להגיש תביעה בגין הוצאת דיבה. חשוב להדגיש כי בשנים האחרונות בתי המשפט בארץ דנו במקרים רבים של הוצאת דיבה, ולצוות עורכי הדין של משרד גלס המתמחה בתיקים מעין אלה ובהגשת תביעות בגין הוצאת דיבה ולשון הרע פסקי דין רבים הנזקפים לזכותם. הצוות מסייע לכל אדם שמרגיש כי שמו הטוב וכבודו נפגעו בגלל פרסום כתבה, מאמר, טוקבק או כל התבטאות אחרת.

עורך דין הוצאת דיבה יחליט על האסטרטגיה המשפטית על מנת לנהל את התיק במקצועיות וכדי לייצג נאמנה את הלקוח. במקרים בהם ניתן להוכיח כי נגרם נזק לתובע נהוג להגיש תביעה הכוללת בקשה לפיצויים, אך עם זאת, הוכחת הנזק מורכבת ומחייבת ניסיון רב בתחום זה.

פגיעה בנפש האדם
בית המשפט שדן במקרה של הוצאת דיבה יכול לפסוק לזכותו של התובע סעדים שונים, ביניהם פיצוי כספי בסך 50,000 ₪ ללא הוכחת כל נזק, מתן צו כדי להחרים את הפרסום הפוגעני או למנוע את הפצתו ברבים ודרישה לפרסום תיקון הפרסום או להכחשת הפרסום הפוגעני שהכיל הוצאת דיבה.

בכל מקרה בו אדם חושב כי פרסום כתבה, מאמר וכדומה נגדו גרמו לו לנזק בגין הוצאת דיבה שאינה מוצדקת, עליו לפנות לשירותיו של עורך דין הוצאת דיבה. עורך הדין יבחן את הנושא ויסייע ללקוח להגיש תביעה, כל עוד לדעתו המקרה אמיתי וישנם סיכויי הצלחה לתביעה המוגשת בבית המשפט.