נהיגה בשכרות עונש

אחת מעבירות התעבורה הרציניות ביותר שיש, זו נהיגה בשכרות. על מנת למגר את התופעה, מנסה המדינה, דרך חוקים ותקנות, משטרת ישראל וכן דרך בית המשפט, לתת לנהגים אשר עורכים נהיגה בשכרות עונש כבד, אשר ירתיע אותם מלנהוג כך שנית וכן ירתיע נהגים אחרים מלפעול בצורה דומה.

על פי רוב על נהיגה בשכרות עונש, יכולה להוביל לפסילה על תנאי, קנס, מאסר על תנאי וכן במקרים מסוימים היא יכולה להוביל למאסר בפועל. זה בדרך כלל קורה כשמדובר על עבירה חוזרת אצל אותו נהג.

בכל מקרה, גם אם מדובר בעבירה ראשונה וגם אם מדובר בעבירה שנייה או מעבר לכך, בוודאי אם יש חשד מצד המשטרה לעבירה שכזו, הרי שעל הנהג לשכור את שירותיו של עו"ד לענייני תעבורה אשר ייצג אותו, הן מול המשטרה והן בבית המשפט. עורך דין דיני תעבורה, הוא מי שמכיר את החוק מכל צדדיו, ויודע כיצד למצוא בו פרצות וחשוב מכך, למצוא פרצות בעבודת המשטרה. שכן גם אם היא טוענת שבוצעה עבירה ויש לתת לנהג על נהיגה בשכרות עונש כבד, הרי עדיין בבית המשפט, הדברים יכולים להתבהר, וקיימת אפשרות שיתגלה שלא כל מה שהמשטרה דיווחה עליו אכן קרה או קרה כפי שהיא דיווחה.

אנחנו שומעים בתקשורת לא פעם על נהגים שקיבלו בעקבות נהיגה בשכרות עונש כבד, או לפחות המשטרה דרשה לתת להם עונש כזה, ואז עו"ד לענייני תעבורה גילה שעבודת המשטרה לא בוצעה כראוי, כלומר לא בוצע על פי חוק, ואז מה שקרה בעצם זה שטענת המשטרה לא התקבלה. זה יכול לקרות אם המשטרה לא בדקה בצורה נכונה את כמות האלכוהול בדמו של הנהג, אם היא קבעה שהוא נהג עם כמות אלכוהול גבוהה יותר מזה שהוא שתה באמת, אם היא לא ביצעה את כל הליכי הזיהוי והמעצר כדין ועוד.

עו"ד לתעבורה, כמו כל עורך דין בתחום אחר, תפקידו להגן על הלקוח שלו, בין היתר, באמצעות הניסיון להוכיח שהתביעה, במקרה כזה המדינה, טועה ומטעה את בית המשפט, פועלת בצורה לא חוקית ולא נכונה. מן הסתם, לשם כך עו"ד לענייני תעבורה ישתמש בכל הכלים שעומדים לרשותו, בין אם מדובר בעדויות, ראיות, תקדימים, וכמובן גם בצילומים או הקלטות שונות. לכן גם אם אנחנו נתפסים חס וחלילה על נהיגה בשכרות, זה לא אומר בהכרח שהרישיון שלנו ייפסל או שניכנס לכלא.

אם אתם רוצים לדעת עוד על כל מה שקשור לנהיגה בשכרות עונש ומצבים אחרים, זה הזמן ליצור איתנו קשר, משרדו של עו"ד גלס מתמחה בייצוג נהגים שמתמודדים עם עבירה זו. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט שלנו עוד היום, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין.