לשון הרע בעבודה

מידי שנה מוגשות לבית המשפט תביעות בגין הוצאת לשון הרע, רבות מהן הוגשו עקב לשון הרע בעבודה. ייתכן כי תביעה על לשון הרע הוגשה עקב אי אילו דברים שנאמרו במקום העבודה על ידי עובדים אחרים או על ידי המעסיק. בכל מקרה בו אתם חשים כי נפגעתם ונפגע שמכם הטוב, יש לפנות אל עורכי דין לשון הרע לשם הגשת תביעה.

מידע על לשון הרע
אנשים רבים שואלים את עצמם מה זה לשון הרע? אנו שומעים כה הרבה על צמד המילים הללו, אולם לא כל אחד יודע להסביר למה הכוונה. אז מה זה לשון הרע? על פי החוק מדובר בפרסום ברבים אשר עשוי להשפיל, לפגוע, לגרום לביזוי של אדם כלשהו ופגיעה בו גם בשל מין, גזע, דת, או נטיות מיניות, כאשר אין לו כלל שליטה על המאפיינים הללו.

לשון הרע במקום העבודה
לשון הרע בעבודה הוא נושא מורכב יותר. זאת מכיוון שלא מעט פעמים עובדים מפרשים את התנהלות המעסיק כלפיהם או התנהגות עובדים אחרים כהוצאת לשון הרע. ובכן, אין זה נדיר שהמעסיק מדבר בטון רם מידיי, נוזף וכועס, ועדיין לא ניתן לכנות זאת לשון הרע בעבודה. אולם והיה ופורסמו השמצות ודברי גנאי כלפי המועסק אשר כל מטרתם היא לבזות או להשפיל אותו, אזי מדובר על לשון הרע בעבודה. במקרים הללו בהחלט מומלץ לפנות אל עורכי דין לשון הרע ולהגיש תביעת לשון הרע.

מה בין לשון הרע ופרסום דברי אמת?
חשוב לדעת, גם אם פורסמו דברים אשר אמתותם אינה נטולה בספק, והם גרמו לפגיעה בעובד, בהחלט ניתן להגיש תביעה על לשון הרע מכיוון שמדובר כאן בגרימת עוולה שגרמה לנזק. לכל אדם ואדם הזכות לשם טוב.

דוגמאות לפסקי דין
הנה דוגמה של הוצאת דיבה ולשון הרע פסקי דין: בעבר הוגשה לבית המשפט תביעה בגין לשון הרע בעבודה על ידי שוטר, וזאת מכיוון שבמקום עבודתו הופנו כלפיו אמירות גזעניות. מדובר בשוטר ממוצא אתיופי אשר אחת העובדות הממונות עליו, דאגה להשפיל ולבזות אותו על רקע צבע עורו וגזעו. בסופו של דבר בית המשפט חייב הן את העובדת והן את המשטרה במתן פיצוי כספי לעובד על סך 800,000 ₪.
עוד דוגמא של הוצאת דיבה ולשון הרע פסקי דין: זהו מקרה בו מעורבת אשת ראש הממשלה, הגב' שרה נתניהו. את תביעת לשון הרע בעבודה הגישה אשת ראש הממשלה כנגד הגב' ליליאן פרץ אשר הועסקה במעון ראש הממשלה בתפקיד אם הבית. פרץ אמרה אי אילו דברים לתקשורת כנגד הגב' נתניהו.
העובדת טענה כי הדברים שהתקשורת פרסמה נאמרו לא בזמן שהיא הייתה מועסקת בבית ראש הממשלה, ולכן  לא היו קיימים כל יחסי עובד מעביד. בסופו של דבר בית המשפט לענייני עבודה דחה את בקשתה של הגב' פרץ, מכיוון שהיא התבטאה ברבים אודות הקשר שלה עם רעיית ראש הממשלה והיחסים ביניהן בזמן שהיא הייתה עובדת והגב' נתניהו הייתה המעסיקה. מקרה זה הסתיים באמצעות פשרה.

פנייה אל משרד עורכי דין מוביל באזור המרכז
אם נדמה לכם כי הוצאה דיבתכם רעה במקום העבודה או נאמרו דברי לשן הרע, מומלץ בהקדם ליצור קשר עם גלס, משרד עורך דין בין המובילים בתל אביב. משרד וותיק זה מעסיק את מיטב עורכי הדין הבקיאים בתביעות נזיקין, רשלנות רפואית, דיני משפחה, דיני תעבורה, דיני ירושה, לשון הרע ועוד. טובת הלקוחות שלנו וקידום ענייניהם היא נר לרגלינו, ואת זאת אנו עושים מתוך מסירות רבה והשקעת זמן ומשאבים. והתוצאות? אין צורך להכביר במילים, הן מדברות בעד עצמן. לשם מתן ייעוץ משפטי וקביעת פגישה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום!