חוק לשון הרע והוצאת דיבה

משרד עורכי דין גלס מתמחה בדיני לשון הרע ובתיקי הוצאת דיבה. עו"ד לשון הרע בודק את הנושא לעומק ומייצג את הלקוח בפני הערכאות המשפטיות הרלוונטיות, ועליו לבדוק האם המקרה עומד בתנאי חוק לשון הרע והוצאת דיבה. בין התנאים הנדרשים כדי להגיש תביעה בגין לשון הרע: 
 
  • המידע פורסם באופן פומבי, כמו במקרים של מכתב שהופץ ברבים, ראיון ברדיו, כתבה בעיתון, טוקבק באחד מאתרי האינטרנט וכיוצא בזה. 
  • השמצה באמצעות כתיבת גנאי או כתיבה של דבר שאינו נכון.
  • הדבר הפוגעני והלא נכון נאמר לפחות לאדם זר אחד נוסף, מעבר לאדם המושמץ המעוניין לתבוע בגין לשון הרע.
חוק לשון הרע והוצאת דיבה
חוק לשון הרע תשכ"ה-1965 מגדיר מהי לשון הרע, אוסר על שימוש בלשון הרע ומציין מקרים העשויים להיחשב לשון הרע. מטרת החוק היא ליצור איזון בין חופש הביטוי והעיתונות לבין הזכות לשם טוב ולכבוד של הפרט. חוק לשון הרע והוצאת דיבה מגדיר כי פרסום לשון הרע עשוי להוות עוולה אזרחית בנזיקין, ובמקרים מסוימים ניתן להגיש תביעה פלילית בגין פרסום לשון הרע והוצאת דיבה. להוכחת פרסום לשון הרע חוק איסור לשון הרע קובע מבחן אובייקטיבי שעל עו"ד לשון הרע להוכיח בפני בית המשפט.

לשון הרע חוק הנגזר מהזכויות לקניין, לפרטיות ולכבוד
משרד עורכי דין גלס הוקם בשנת 1974, וצוות המשרד בעל ניסיון רב בהגשת תביעות אזרחיות בגין לשון הרע. איסור לשון הרע חוק הנגזר מהזכויות לכבוד, לפרטיות ולקניין המעוגנות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. הטיפול בתיקי לשון הרע מצריך ידע משפטי מקיף ורחב, ניסיון עשיר בתחום וניהול הליכים משפטיים העשויים להיות מורכבים.

על פי חוק לשון הרע והוצאת דיבה ניתן להגיש תביעה אזרחית לקבלת פיצויים בגובה 50,000 ₪ גם ללא הוכחת גרימת נזק, וכאשר מגישים תביעה על סכום גבוה יותר תפקידו של עו"ד לשון הרע להוכיח כי נגרם לתובע נזק אמיתי בעקבות הפרסום, כמו פיטורים ממקום העבודה, עסקה שלא נסגרה וכדומה.

כאמור, יש מקרים בהם עורך הדין יגיש תביעה פלילית בגין עברה על איסור לשון הרע והוצאת דיבה, על פי החוק האדם הפוגע עשוי לקבל עד שנת מאסר בפועל.