הוצאת לשון הרע

מה יש לאדם מלבד שמו? לא מעט מאמרים וספרים נכתבו בנושא זה, ועל כך מבוסס הטענה של הוצאת לשון הרע. הרי ברגע שמוציאים את דיבתנו, נוצרת לנו סטיגמה מסוימת, אנחנו מאבדים מהיוקרה ומהכבוד שהסביבה רוחשת לנו, שלא נדבר על כך שאנחנו עלולים לאבד אפשרויות כלכליות שונות ולאבד מפרנסתנו.

תביעת הוצאת דיבה היא אחת התביעות השכיחות ביותר שמתגלגלות בבתי משפט, בין אם מדובר בלשון הרע בתקשורת ציבורית, קרי טלוויזיה, עיתונות, אינטרנט וכדומה, ובין אם מדובר בהוצאת דיבה בעבודה. על נקודה זו אנחנו רוצים להתמקד, לשון הרע בעבודה.

אין זה סוד, וכל מי שעובד במשרד או בעבודה עם אנשים יודע שרכילות משרדית היא חלק מהעניין, אי אפשר להימנע מכך ואי אפשר למגר תופעה זו, לצערנו.

אך מתי רכילות הופכת להוצאת לשון הרע, מתי רכילות היא למעשה הוצאת דיבה בעבודה?

למעשה הוצאת לשון הרע בעבודה ובכלל, מתבצעת כשאדם מספק מידע לא נכון על גורם מסוים, מפיץ אותו ובכך גורם לו עוגמת נפש ונזק, בין אם זה נזק בריאות, נפשי, כלכלי או אחר. במקום העבודה זה יכול להיות, במצב למשל, כשעובד מספק מידע לא אמין למעסיקים על עובד אחר, כשהוא מספק מידע לעובדים אחרים ובכך גורם נזק לאותו עובד, בין אם זה נזק חברתי או נזק אחר, אם הוא מפיץ תמונות או סרטונים שונים, בוודאי אם הוא חושף פרטיים אישיים סודיים שאסור לו לחשוף ואסור לו בכלל להשתמש בהם.

תביעת הוצאת דיבה היא מעט בעייתית ולכן יש צורך להיעזר בעורך דין שמתמחה בנושא. היא בעייתית מאחר ועל התובע להוכיח כמה שלבים בתביעה, ראשית, עליו להוכיח שהאדם אותו הוא תובע אכן אחראי על הוצאת לשון הרע כלפי, כלומר שזה הוא ולא גורם אחר. שנית, עליו להוכיח שאכן מדובר בהוצאת לשון הרע (למשל, אם אדם ידוע כרודף שמלות, הוא לא יכול לטעון שנאמר עליו לשון הרע בעבודה שכן הדבר ידוע, מוכר ואין כאן עובדה לא נכונה) וכן עליו להוכיח שהדבר אכן גרם לו נזק. זה יכול להיות נזק נפשי, נזק אישי, חברתי או אחר.

הסיבה שתביעות הוצאת לשון הרע הן כל כך מורכבות היא, למנוע מצב בו כל אחד יכול לתבוע אדם אחר על כל מילה שהוא אמר ובכך לפגוע בחופש הביטוי והדעה שלו. גם אם מדובר בהוצאת לשון הרע בעבודה או בכל מקום אחר.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הנושא של הוצאת דיבה בעבודה ובכלל וכן לקבל ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר שיש, זה הזמן ליצור איתנו, משרדו של עו"ד גלס ישמח לייצג אתכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או במייל, ותוך זמן קצר נקבע איתכם פגישה במשרד שלנו.