דיני משפחה

אם היינו צריכים לבחור את הנשוא הרגיש ביותר שעומד לנגד עיניינו כעורכי דין, אין ספק בכלל שמדובר בכל מה שקשור לדיני משפחה. הרי זה נושא שנוגע בקרביים של כל אחד מאיתנו. זה נושא שקרוב לכל אחד, זה נושא בו מעורבים רגשות עזים, ילדים, הורים, ומגוון רחב של נושאים אשר יכולים לחרוג הרבה מעבר לעניין המשפטי. לא במקרה הרבה פעמים תהליכים משפטיים שקשורים לדיני משפחה, מובילים בסופו של דבר גם לטיפול פסיכולוגי בקרב המעורבים בנושא.

עו"ד לענייני משפחה צריך להיות מודע לכך. הוא צריך להבין באיזה מקרה הוא מטפל, מול מי הוא עובד, על מי המקרה משפיע. הרי שכשאנחנו פועלים בתור עו"ד משפחה בתיק גירושין או בתיק אחר, אנחנו צריכים לזכור, שלא משפיע אך ורק על הלקוח שלנו, למרות שלעיתים הוא עומד יחיד במערכה, אלא זה משפיע על מערכת שלמה, משפחתית, אשר יכולה להיות מושפעת מכך.

התחום של דיני משפחה הוא רחב מאוד, הוא נוגע במגוון רחב של נושאים. החל מגירושין, נישואין, אפוטרופסות, אימוץ, ירושות וצוואות, ועוד. בכל אחד מהנושאים הנ"ל מעורבים אנשים שיש ביניהם קשר דם ולעיתים קרובות, מן הסתם זה הרבה מעבר לכך. מסיבה זו עורך לדיני משפחה, הוא לא רק עו"ד משפחה הוא הרבה מעבר לכך. הוא צריך להיות פסיכולוג, הוא צריך להיות חבר, הוא צריך להיות מסוגל שלא לחשוב רק על ניצחון במשפט אלא מעבר לכך. הרי אם אנחנו חושבים על זה, הרבה פעמים הפשרה היא הפתרון הנכון, ואם עורך דין איננו מודע לכך, הרי שהוא יכול לגרום נזק בלתי יתואר ללקוח שלו ולכל מי שעומד איתו.

חשוב לציין עוד נקודה, דיני משפחה שמים הרבה פעמים במרכז את הילד, באופן טבעי. זה בא לידי ביטוי למשל במשפטי גירושין, שם טובת הילד עומדת בראש, ועל טובתו השופט חושב בהכרעת הדין. זה חשוב, מאחר ויש מקרים שבני הזוג עצמם שוכחים זאת. עו"ד לענייני משפחה, במקרים כאלה, צריך להזכיר להם זאת, הוא צריך גם להזכיר להם, שאף על פי הרצון שלהם לנצח, יש המשך לקשר ביניהם, גם אם הם התגרשו, ולכן חשוב שלא יבחנו את הנושא רק מנקודת מבט של ניצחון והפסד אלא מעבר לכך. אחרת הם יתקשו לעשות את הדבר הנכון שמוטל עליהם בתור הורים.

אם אתם מחפשים עו"ד לענייני משפחה, משרד שמתמחה בכל הקשור לדיני משפחה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. משרדו של עו"ד גלס. אנחנו שמחים לעמוד לצידכם בכל שלב ובכל עניין. פנו אלינו בהקדם ואנחנו נדאג לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר. פנו אלינו עוד היום בטלפון או דרך אתר האינטרנט שלנו ונשמח לקבוע  איתם פגישה במשרד שלנו.