דיני לשון הרע

אדם אשר נפגע ממסר כלשהו אשר הופנה כלפיו, כזה שנכתב ברשתות החברתיות, התפרסם בצורה כלשהי או נאמר בשיחת רכילות בין חברים, רשאי תוך עמידה בתנאים מסוימים להגיש תביעה נגד המפרסם בעילה של הוצאת דיבה ולשון הרע ולדרוש פיצויים גם ללא הוכחת נזק. דיני לשון הרע מאפשרים במקרים מסוימים הגשת תביעה כנגד מפרסם הדברים גם במסגרת הליך פלילי, אך נדרש אז להוכיח כי הפרסום נבע מתוך כוונה לפגוע במתלונן. בטרם פונים לבית משפט דיני לשון הרע ומגישים תביעה על לשון הרע, כדאי לקבל ייעוץ והכוונה מעו"ד אשר תחום התמחותו הוא דיני לשון הרע תוך קבלת חוות דעת אובייקטיבית לעניין הפגיעה וכן במטרה לברר האם מדובר אכן במקרה המצדיק תביעה על לשון הרע.

עורך דין טוב ומנוסה יוכל להעריך על סמך דיני לשון הרע, האם חלה פגיעה ממשית וכן להעריך את הסיכויים המשפטיים של התביעה. משרד עו"ד גלס עוסק מזה שנים בתחום דיני לשון הרע והניסיון מלמד כי הסתייעות בגורם מקצועי עשויה לשפר באופן משמעותי את סיכויי הצלחת התביעה. במקרים רבים בתי המשפט פוסקים מתן פיצויים נמוכים או דוחים על הסף את התביעה ולכן רצוי להתכונן היטב בטרם הגשת תביעה על לשון הרע, לברר מהי משמעות החוק ומהן ההגנות העומדות למפרסם. ליווי משפטי מקצועי כולל הצטיידות בראיות טובות ומשמעותיות, כאלה אשר יוכיחו את הוצאת לשון הרע בכוונה תחילה. 

עו"ד גלס וצוות עורכי דין דיני תעבורה במשרדנו בעלי ניסיון בייצוג משפטי בתביעות לשון הרע ויוכלו לסייע להגדיל את סיכויי הזכייה וזכות בסכום פיצויים גבוה אשר תואם את נסיבות המקרה וכן לבטל תביעה במקרה ומדובר בנתבע. בשלב הראשון בעת פנייה לעורך דין, חשוב לבחון האם דברים עונים על הגדרת לשון הרע על פי דיני לשון הרע המוגדרים בחוק. פרסום נחשב להעברת מסר לאדם אחד לפחות פרט לאדם אשר נפגע, פרסום לשון הרע יכול להיעשות בעל פה או בכתב, בתמונה או בכל אמצעי אחר כולל כתבה עיתונאית, תכתובת בווטסאפ ופרסום ברשתות החברתיות, בבלוגים ובטוקבקים. הוצאת לשון הרע יכולה להוות עוולה אזרחית ואף עשויה להתגבש לעבירה פלילית.

ישנם פרסומים אשר אמנם עונים על הגדרת לשון הרע, אולם נחשבים ללגיטימיים ומותרים ולכן חשובה ההתייעצות עם מומחה דיני לשון הרע אשר יוכל לקבוע האם מדובר בעילה הקבילה בבית משפט. לזכות מפרסם הדברים עשויה לעמוד הזכות להגנת אמת בפרסום והגנה מתום לב ולכן כדי לקבוע האם פרסום כשלהו הינו מבזה ופוגעני על בית המשפט לבחון זאת במבחן משמעות אובייקטיבי. הוכחת פוגענות הדברים וכזו המצדיקה תביעה על לשון הרע חשוב שתיבחן בידי עורך דין המתמחה ומנוסה בנושא.