דיני ירושה

אחד התחומים הרגישים ביותר ביחסים בתוך המשפחה וכן בתחום המשפט, הוא התחום שמתייחס לירושה או בעגה המשפטית, דיני ירושה.

לא מעט משפחות, לצערנו, התפרקו כתוצאות ממריבות על ירושות, לא מעט משפחות מצאו את עצמן נלחמות בתוך עצמן, כשכל צד טוען שהירושה של ההורים מגיע לו באופן מלא או חלקי. דיני ירושה אומנם עוזרים לפתור את הפלונטרים השונים שיכולים להיווצר עם פתיחת הצוואה ומילוי בקשה לצו ירושה, אך צריך לומר שלא פעם, דיני ירושה גם יכולים לסבך זאת.

אנחנו מכירים את הנושא מהיבטים שונים, בין אם זה מההיבט של מי שכותב את הצוואה, אשר לא פעם מתלבט, ואף משנה את הצוואה שלנו, בוודאי כשמדובר על ביטול צוואה הדדית, מצב בו אחד מבני הזוג מחליט לבטל את הצוואה שלו ואז גם הצד השני עושה כך, זאת אחרי שסוכם על קיום צוואה הדדית, כך שכל צד יקבל את הירושה של הצד השני. תופעה זו מוכרת אצל זוגות שהחליטו להוריש את הירושה שלהם לילדיהם או לגורמים אחרים, וכן כאשר בני הזוג החליטו להתגרש, מה שיכול כמובן להוביל לביטול צוואה הדדית.

אנחנו מכירים את הנושא של דיני ירושה מהיבטים נוספים, בין היתר, כאשר מוגשת בקשה לצו ירושה ואחד מבני המשפחה מגיש התנגדות בטענה שהירושה איננה באמת ממלאת את רצונו של המת, בין אם זה בגלל שהצוואה נכתבה בלחץ לפי דעתו, ובין אם זה בגלל שהיא חולקה בצורה לא נכונה. מצב זה מוכר בעיקר, כאשר יש בן או בת משפחה שאינם מוכרים, והמנוח לא הכניס אותם לצוואה. במקרה כזה, זכותם לדרוש את המגיע להם, בהנחה וברור וידוע שהם אכן חלק משארי בשרו.

צריך להדגיש נקודה נוספת, דיני ירושה באים לפתור את הבעיה אחרי שכותב הצוואה איננו בחיים. על כן, השופט צריך לייצג אותו ובמידת מה הוא צריך להביא לכדי מצב בו רצונו ימולא באופן מלא, ככל שניתן. לכן, על השופט להבין מה רצונו של המת, במידה וזה לא עולה בצורה ברורה מהצוואה, רק לאחר מכן אפשר לחלק את רכושו, כספו ונכסיו. זאת כמובן בהתאמה למה שהוא ביקש וכן בהתאמה למה שהשופט רואה לנכון, לאור המצב שעומד לנגד עיניינו.

נקודה אחרונה שצריך לזכור, ירושה היא דבר שהרבה מעבר לרכוש, מדובר ברגשות, זיכרונות, ערכים סנטימנטליים ועוד. גם לנקודות אלו, על השופט להתייחס ולהחליט כיצד לנהוג.

אם אתם מחפשים עורך דין שמתמחה בדיני ירושה, הרי שבמשרד שלנו, משרדו של עו"ד גלס, תוכלו למצוא עורכי דין מומחים בתחום. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע בנושא. פנו אלינו בהקדם בטלפון או דרך האתר שלנו ואנחנו נעמוד לרשותכם בכל עת.