בקשת צו ירושה

אחרי מותו של אדם, ובתום השבעה או החודש, מתכנסים מכריו לצורך פתיחת הצוואה. על כך אחראים עורכי דין צוואות וירושות אשר אחראים לביצוע בקשת צו ירושה על פי דרישתו של המנוח, בהתאם לצוואה שהוא השאיר אחריו.

לתהליך הזה יש שלבים שונים, שכן אי אפשר לבצע אותו מיד, מתוך סיבה פשוטה, שתמיד יכול מי מבין בני המשפחה, החברים או גורמים אחרים לערער על קיום הירושה. הרבה פעמים הם יגישו בדיקת צו ירושה, זאת על מנת לוודא שאכן זו הצוואה שנשארה ואכן רק מי שרשום בה, זכאי לקבל חלק מן הירושה.

בדיקת צו ירושה, נועד למנוע מצב בו אנשים אשר אמורים לקבל חלק מהירושה לא ייהנו ממנה. מדובר בפרט על בני משפחה שלא היו בקשר עם המנוח, נושים או גורמים אחרים. הרבה פעמים האדם שכותב את הצוואה, מכניס גורמים מסוימים ואיננו מכניס גורמים אחרים, וכאשר מוגשת בקשת צו ירושה, עולה שאלה כיצד ייתכן שגורם אשר היה קרוב אליו ואף טיפל בו, לא קיבל חלק מהירושה.

עורכי דין צוואות וירושות מתעסקים עם נושא זה מתחילתו ועד סופו. ברוב המקרים, אצלם תיחתם הצוואה על ידי בעל הצוואה, בנוכחות עדים, אותו עורך דין ישמור על הצוואה ולימים הוא יהיה גם אחראי לפתוח אותה, על מנת שיהיה ניתן לממש אותה. במידה ותוגש התנגדות לפתיחת הצוואה, ותוגש בקשת צו ירושה או בדיקת צו קיום צוואה, הרי שאותם עורכי דין יצטרכו להתמודד מול הטיעונים השונים שמועלים בבית המשפט, מתוך כוונה לפתור את הבעיה, כמה שיותר מהר וכמה שיותר בצורה שתואמת את הדרישות של כותב הצוואה וכן את התנאים במציאות.

חשוב להדגיש, כל הנושא של בקשת צו ירושה הוא נושא לא פשוט, נושא שטומן בחובו הרבה רגישויות, הרבה עניינים לא פתורים בתוך המשפחה, על כן על עורך דין צוואות ורגישות להיות רגיש לכל ההתמודדות של המשפחה וכן של החברים והמכרים עם בקשת צו ירושה. הרבה פעמים הם יצטרכו להתמודד עם ההשלכות של הנושא מהיבטים שונים, ועל ההשפעה שלו עליהם ועל העתיד המשותף שלהם.

נקודה נוספת שצריך לזכור, בסופו של יום, בקשת צו ירושה צריך לעמוד בתנאים של המנוח, כלומר, ביצוע הצוואה צריכה להיות בהתאם לדרישות המנוח, וגם על כך אחראים עורכי דין שמתעסקים בנושא, מכל זווית אפשרית.

אם אתם מחפשים משרד עורך דין שמתמחה בנושא של בקשת צו ירושה או בדיקת צו קיום צוואה, ובכל עניין אחר בנושא של צוואות וירושות, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרדו של עו"ד גלס. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום וליצור איתנו קשר.

פנו אלינו בטלפון או במייל ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ובכל זמן.