אחוז נכות ביטוח לאומי

כל אדם עובד מכיר את ניכויי ביטוח לאומי שמשולמים מתוך המשכורת. כך גם כל עצמאי וכל גורם המשלם מדי חודש בחודשו כסף רב לביטוח לאומי. אך חשוב לזכור שאותם כספים ששולמו אמורים להגיע בסופו של דבר גם למשלם – במקרה של צרה כגון מחלה או פציעה. איך מקבלים את התגמולים המגיעים? לא מספיק להראות שלאורך השנים שילם האדם את דמי הביטוח הלאומי כראוי. בנוסף, יש להראות שקיימת פגיעה – אחוז נכות ביטוח לאומי. זוהי הדרך שמאפשרת מימוש זכויות רפואיות ביטוח לאומי. 

לא מספיק להגיש מסמכים 
אם נפצעתם בתאונה או בעבודה, אם חליתם או שחלילה וחס מישהו מבני המשפחה חלה, יש לעבור הליך של אישור אחוז נכות ביטוח לאומי. לשם כך יש להגיש תביעה ולהגיש גם מסמכים רפואיים שאכן יראו מהו המצב, ויוכיחו מהן המגבלות שנובעות מהפגיעה. אך בכדי לממש ביטוח לאומי זכויות לא מספיק להגיש מסמכים. 

מה עוד צריך לעשות בכדי לקבל אישור של אחוז נכות ביטוח לאומי? מה עוד צריך לעשות כדי לקבל את התגמולים המגיעים לנכים? כדי להשלים כראוי מימוש זכויות רפואיות ביטוח לאומי יש צורך לקבל זימון לוועדה רפואית ולהציג לפני רופא של הביטוח הלאומי מהי יכולת התפקוד, מהן המגבלות ומהן הבעיות הרפואיות. 

גלס עורכי דין – ייצוג משפטי ראוי 
מי שטרם שמע על אותן וועדות שאמורות לקבוע אחוז נכות ביטוח לאומי עשוי להניח בטעות שמדובר בתהליך אובייקטיבי ופשוט. למעשה, מסתבר שכל מה שקשור לביטוח לאומי איננו כזה. ביטוח לאומי זכויות – זהו נושא רחב הפתוח לפרשנויות. מי שלא יציג נכונה את ענייניו בנושא עשוי לגלות שלא כל זכויותיו ניתנות לו בסופו של דבר. 

גלס, משרד עורך דין, מתמחה בייצוג מול ביטוח לאומי, בהגשת ערעורים ובסיוע בוועדות. דווקא בשל המורכבות הטמונה בכך, חשוב לדעת שלא חייבים להתמודד לבד עם הבירוקרטיה ועם פקידי הביטוח הלאומי. מימוש זכויות רפואיות ביטוח לאומי בסיוע עורך דין הופך לקל יותר ולאפקטיבי יותר. רוצים לממש ביטוח לאומי זכויות ולא לוותר על מה שמגיע לכם? קחו ייצוג משפטי ראוי.